• Zasiej w sobie
  • pasję do nasion

Współpraca z plantatorami

Szeroka produkcja nasion wysokiej jakości nie byłaby możliwa bez „właściwych ludzi, na właściwym miejscu” – czyli naszych plantatorów. Każda z tych osób jest inna – są wśród nich amatorzy nietypowych roślin, są pasjonaci z małym, ale intensywnie wykorzystanym areałem, są wielkopowierzchniowi rolnicy, którzy postanowili spróbować czegoś innego, są specjaliści od jednego gatunku i są samouki nasiennictwa kwiatowego z wiedzą bogatszą niż niejeden profesor. Wszystkie te osoby łączy jedno: zaangażowanie i chęć rozwoju.

Też marzy Ci się kwitnące pole i chciałbyś zostać częścią „GRONA”? Na początek, by poznać więcej szczegółów współpracy przeczytaj poniższe FAQ, a potem… potem to już czekamy na Twoją wiadomość lub telefon.

FAQ dla potencjalnego Plantatora

Od czego zaczynamy? +

Omawiamy z przyszłym Plantatorem jaką powierzchnię chce przeznaczyć pod plantacje, jaka jest tam gleba, co wcześniej rosło oraz jakie doświadczenie w uprawie na nasiona ma Plantator.

Jakie są terminy planowania plantacji? +

Najpóźniej pod koniec lutego ustalamy jakie gatunki i odmiany będą uprawiane. Początek rozmów o przyszłorocznych plantacjach zależy od przebiegu sezonu wegetacyjnego – im dłużej trwa tym później zaczynamy planowanie. Najlepszym czasem na zgłoszenie się do nas z wystarczającym wyprzedzeniem jest listopad i grudzień.

W jaki sposób finalizujemy współpracę? +

Po ustaleniu wszystkich szczegółów spisujemy umowę kontraktacyjną, w której dokładnie określamy ilość nasion na wysiew i do wyprodukowania, areał oraz stawkę za kilogram nasion. W umowie znajdują się także wytyczne odnośnie ostatecznej czystości, wilgotności i zdolności kiełkowania nasion oraz terminu przekazania zbiorów.

Skąd będę mieć nasiona na założenie plantacji? +

Materiał siewny do założenia plantacji w większości przypadków pochodzi od nas. W pierwszym roku współpracy Plantator pokrywa koszt nasion na wysiew od razu po ich otrzymaniu, a kolejnych latach dopiero w momencie rozliczenia sezonu kwotę tą odejmuje się od tego co Plantator zarobił. Koszt przesyłki pokrywamy my.

Co mam robić... kiedy nie wiem co robić? +

Cokolwiek by się nie działo zawsze wspomagamy telefonicznie i mailowo swoją wiedzą i doświadczeniem. Pomagamy w planowaniu momentu zasiewów, dobieraniu sposobów pielęgnacji i środków ochrony roślin, określeniu idealnego momentu zbiorów oraz znalezieniu odpowiedniej metody czyszczenia.

Co w przypadku, gdy nie jestem w stanie u siebie odpowiednio doczyścić/dosuszyć nasion? +

Nie każdy musi od razu być wyposażony w wiele specjalistycznych maszyn nasienniczych więc jeżeli nasiona wymagają doczyszczenia/dosuszenia jest ono przeprowadzane u nas. Nalicza się za to ustaloną wcześniej opłatę od czasu czyszczenia/suszenia, na którą składa się koszt pracy maszyny i prądu.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Napisz do nas!

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.