• Zasiej w sobie
  • pasję do nasion

Historia firmy

TWORZYMY HISTORIĘ…

...już od 1972 roku – to prawie 50 lat! Wszystko rozpoczął senior Stanisław Kozaczko razem z synem Waldemarem, a obecnie firmą steruje kolejne pokolenie w osobach Aleksandry Kozaczko-Drabiny i Mateusza Drabiny. Opracowujemy nowe, wydajniejsze metody uprawy, pozwalające na uzyskiwanie lepszego materiału siewnego, dzięki którym nasze nasiona są obecne nie tylko na polskim, ale także europejskim rynku i od lat cieszą się nienaganną opinią.

PRODUKUJEMY…

…nasiona głównie kwiatów i ziół, wyłącznie na terenie Polski. Od niedawna poszerzamy swoją ofertę także o rośliny łąkowe. Uprawę prowadzimy z pasją i z pomocą ogromnego doświadczenia praktycznego trzech pokoleń ogrodniczej odnogi rodziny oraz najświeższej wiedzy akademickiej. Kupując nasze nasiona można być pewnym nie tylko szerokiego asortymentu, ale także ich wysokiej jakości, ponieważ każda partia nasion jest poddawana dokładnym badaniom laboratoryjnym, by prezentować odpowiednią czystość, zdrowotność i zdolność kiełkowania.

Produkujemy nasiona głównie kwiatów i ziół, wyłącznie na terenie Polski.

WSPÓŁPRACUJEMY…

...zarówno z naszymi klientami i plantatorami, jak i z jednostkami naukowymi, a wszystko po to by uczyć się od siebie nawzajem oraz stale udoskonalać cykl produkcyjny. W końcu człowiek uczy się przez całe życie i zawsze znajdzie się coś, co można zrobić lepiej.

DBAMY O ŚRODOWISKO…

...prowadząc uprawę w duchu integrowanej ochrony roślin i stosując rozwiązania technologiczne zmniejszające ilość wykorzystywanych środków ochrony roślin do niezbędnego minimum. Staramy się by w otoczeniu naszych plantacji pozostawione były także korytarze ekologiczne dla pożytecznych owadów, ptaków i małych ssaków. Tym samym dbamy o utrzymanie wysokiego poziomu bioróżnorodności.

DBAMY O ŚRODOWISKO

PROPAGUJEMY WIEDZĘ…

…nie tylko w kontaktach bezpośrednich, ale także na łamach kultowego magazynu „Kocham Ogród”, dla którego co miesiąc Aleksandra Kozaczko-Drabina wciela się w rolę eksperta. Ogrodnicze objaśnienia nie kończą się na tematach sticte nasienniczych i poruszają wszelkie aspekty związane z uprawą roślin ozdobnych.

 

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.